MARCIN STENCEL

Nazywam się Marcin Stencel i jestem właścicielem Szkoły Językowej Explora. Ukończyłem filologię angielską (dzienne studia licencjackie i magisterskie) oraz filologię rosyjską (dzienne studia licencjackie) na Uniwersytecie Gdańskim. Języka angielskiego nauczam od 2011 roku i aktualnie jest to moje główna aktywność zawodowa, którą wykonuję w wymiarze zbliżonym do pełnego etatu. Od początku mojej  kariery jako lektora przeprowadziłem ponad 8000 godzin lekcyjnych dla ponad 150 uczniów w różnych grupach wiekowych na różnych poziomach zaawansowania (od A1 do C1). Posiadam doświadczenie m.in. w  prowadzeniu kursów Business English, przygotowaniu do egzaminów Cambridge (Flyers, Preliminary, First, Advanced), egzaminów wojskowych (STANAG) oraz państwowych egzaminów szkolnych (Egzamin Ósmoklasisty, Matura).

Jestem zwolennikiem pracy indywidualnej lub w małych grupach, dlatego prowadzona przeze mnie szkoła językowa jako jedna z nielicznych na rynku za górny limit osób w grupie przyjmuje sześć osób.

Mojemu podejściu i sposobowi nauczania najbliżej jest do metody komunikacyjnej (ang. CLT – communicative language teaching), która w dużym skrócie opiera się na dążeniu do stworzenia jak najbardziej naturalnych interakcji językowych między nauczycielem i uczniami poprzez m.in. odgrywanie scenek czy przykładowych dialogów oraz praca na autentycznych i angażujących emocjonalnie materiałach językowych.

Ważnym elementem moich zajęć jest również wykorzystanie gier planszowych, których głównym celem jest „zdjęcie blokady” na mówienie. Swoich uczniów zachęcam do jak największego „zanurzenia” w angielskim  poprzez słuchanie i oglądanie w oryginale, a także czytanie dostosowanych do ich poziomu lektur (tzw. readersów), które stanowią punkt wyjścia do dyskusji na ich temat. Z bardziej zaawansowanymi uczniami pracuję często kreatywną metodą storytellingu (opowiadania historii).

Za cel stawiam się sobie podtrzymanie motywacji uczniów do nauki angielskiego poprzez ciekawe lekcje utrzymane w przyjaznej atmosferze. W kontaktach z uczniami dążę do wytworzenia partnerskiej relacji opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu.  Jako nauczyciel staram się cały czas podnosić swoje kompetencję poprzez czytanie prasy specjalistycznej, udział w konferencjach czy nieustanne poszukiwanie coraz lepszych materiałów dydaktycznych.

Prywatnie jestem mężem fantastycznej żony Kariny i szczęśliwym ojcem Antosia, Nadziei i Tymona. Moją pasją są podróże oraz góry – odwiedziłem ponad 50 krajów na czterech kontynentach. Spędziłem czternaście miesięcy w Ameryce Południowej w ramach podróży poślubnej i łącznie ponad rok podróżując po Azji. Wraz z Kariną koordynuję Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze „Wyjdź w Świat”.

Zapraszam do zapoznania się z moimi referencjami oraz odpowiedziami na często zadawane pytania.