FAQ

1. Jaką metodą prowadzone są zajęcia?

Stosowane w naszej szkole metody nauczania bazują na podejściu komunikacyjnym polegającym na dążeniu do stworzenia jak najbardziej naturalnych interakcji językowych między nauczycielem i uczniami poprzez m.in. odgrywanie scenek czy przykładowych dialogów oraz pracy na autentycznych i angażujących emocjonalnie materiałach językowych. Ważnym elementem zajęć są również językowe gry planszowe, storytelling i czytanie dostosowanych do poziomu ucznia lektur.

2. Jakich języków nauczacie?

Oferujemy zajęcia z języka angielskiego oraz niemieckiego.

3. W jakim wieku są uczniowie?

Zapraszamy uczniów od piątego roku życia, młodzież oraz dorosłych.

4. Ile osób liczą grupy?

Grupy liczą maksymalnie sześć osób, przy czym zajęcia grupowe mogą ruszyć już od trzech osób.

5. Czy przygotowujecie do egzaminów?

Tak, możemy pomóc Ci m.in. w przygotowaniu do egzaminów szkolnych (Egzamin Ósmoklasisty, Matura) i zewnętrznych (m.in. Cambridge First, Advanced), a także egzaminów wojskowych (STANAG).

6. Czy prowadzicie kursy specjalistyczne?

Na życzenie ucznia lub grupy możemy przeprowadzić kurs kładący nacisk na komunikację w biznesie (Business English) lub w podróży (Travel English), przy czym nie polecamy tych zajęć osobom zupełnie początkującym.

7. Co w przypadku ewentualnego ponownego zatrzymania gospodarki spowodowanego pandemią?

W poprzednich latach szkolnych (2019-2020 oraz 2020-2021) z powodu pandemii skutecznie przeprowadziliśmy przejście do nauczania on-line zarówno w przypadku zajęć indywidualnych jak i grupowych. Jesteśmy gotowi, żeby szybko i sprawnie ponownie wrócić do tej formy nauczania, jeśli okaże się to konieczne.

8. Na jakich zasadach można zrezygnować z zajęć?

Umowa może zostać wypowiedziana ze skutkiem na koniec miesiąca następującego po miesiącu złożenia wypowiedzenia, czyli np. jeśli wypowiadamy umowę 15 kwietnia, to obowiązuje ona do 31 maja.

9. Jak często odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się standardowo raz lub dwa razy w tygodniu po 60 lub 90 minut. W razie potrzeby częstszych zajęć prosimy o kontakt w celu podania indywidualnej wyceny zajęć.

10. Jaki jest koszt zajęć i dlaczego tak drogo? 😉

Koszt zajęć znajduje się w zakładce „Cennik”. Porównując ceny kursów z innymi szkołami warto zwrócić uwagę na całkowity koszt pojedynczych zajęć, ponieważ niektóre szkoły stosują stałą opłatę przez cały rok szkolny, niezależnie od liczby zajęć w danym miesiącu i można ulec złudzeniu, że mają taniej, podczas gdy rzeczywista opłata za zajęcia jest wyższa niż u nas. Poza tym staramy się konkurować nie ceną, a jakością – dlatego m.in. prowadzimy zajęcia w małych grupach.

11. Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w Gdyni Chyloni w lokalu przy ul. Chylońskiej 130 B, lokal 0.2 (posesja „Trzy Kolory”).

12. Jak mogę zacząć?

Skontaktuj się z nami, żeby umówić się na bezpłatne spotkanie na którym ocenimy Twoją znajomość języka.