SAVVY ED

Savvy Ed to metoda nauczania dzieci w wieku wczesnoszkolnym (8-11 lat), przeznaczona dla kursantów kontynuujących naukę po kursach Teddy Eddie lub innym kursie przedszkolnym, który zapewnia szeroką znajomość słownictwa i podstawowe umiejętności komunikacyjne.

To metoda ambitna, ale jednocześnie przyjazna dzieciom, umożliwiająca przyswojenie bogatych treści edukacyjnych w formie gier i zabaw dostosowanych do wieku i etapu rozwoju dzieci.

O METODZIE

Ambitne treści w przyjaznej atmosferze

Nauczanie języka za pomocą gier i zadań komunikacyjnych, przemyślanych historyjek czy gramatycznych rymowanek zanurzonych w bogatym słownictwie jest dla dzieci przyjemnym doświadczeniem, zaspokaja ich potrzebę ruchu na zajęciach, a jednocześnie jest sposobem na przyswajanie bez wysiłku wielu  treści edukacyjnych.

Kompleksowe pogłębianie wszystkich kompetencji językowych

Dbamy o harmonijny rozwój czytania, pisania oraz znajomości gramatyki, jednocześnie przywiązując wielką wagę do kształtowania umiejętności mówienia i rozwijania sprawności komunikacyjnej w posługiwaniu się językiem.

Efekt kuli śniegowej

Stopniowe narastanie treści  w zadaniach i w ułożeniu materiału językowego oraz regularne powtórki materiału ułatwiają skuteczne przyswajanie języka.

Innowacyjny koncepcja zajęć

Organizacja treści nauczania nawiązuje do założeń flipped classroom (odwrócona klasa). Po zapoznaniu się z nowym materiałem na zajęciach, uczniowie utrwalają zdobyte wiadomości odrabiając prace domowe w formie papierowej oraz online, tak aby na kolejnej lekcji móc przejść do zadań komunikacyjnych umożliwiających ich praktyczne wykorzystanie.

Rozwijanie motywacji wewnętrznej

Przemyślany system ewaluacji, oparty na elementach oceniania kształtującego oraz wkomponowane w metodę liczne elementy motywacyjne, budzą ciekawość poznawczą dzieci, kształtują poczucie sukcesu, a także wyznaczają celowość nauki, co wzmacnia motywację kursantów.

POZIOMY METODY

Savvy Ed 1 – dzieci 8-9-letnie (2-3 klasa)

Savvy Ed 2 – dzieci 9-10-letnie (3-4 klasa)

Savvy Ed 3 – dzieci 10-11-letnie( 4-5 klasa)

POZIOMY SAVVY ED 1A i 1B

Alternatywnym sposobem realizacji treści poziomu Savvy Ed 1 są poziomy połówkowe Savvy Ed 1A i 1B. Materiał z poziomu SE 1 realizowany jest tam przez dwa lata, co umożliwia dostosowanie tempa pracy do indywidualnych potrzeb dzieci. Po ukończeniu poziomu 1B, kursanci kontynuują naukę na z poziomie Savvy Ed 2.

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Metoda Savvy Ed dedykowana jest uczniom wczesnoszkolnym. Znaczy to, że wsparcie rodziców, szczególnie w przygotowaniu się do lekcji i odrobieniu zadania domowego jest niezbędne. Chodzi o to, że trudno jeszcze na tym etapie oczekiwać od dzieci, że będą umiały się zorganizować same. Dlatego kontakt i współpraca rodziców z lektorem ma ogromne znaczenie – zarówno pod względem organizacyjnym, dydaktycznym, ale także (a może przede wszystkim) motywacyjnym i dlatego tak bardzo o to dbamy.

APLIKACJA SAVVY QUEST

Bardzo ważną częścią kursu jest aplikacja edukacyjna Savvy Quest, na której dzieci utrwalają przerabiany materiał i odrabiają obowiązkową pracę domową online. Regularna aktywność na platformie jest pomyślana jako logiczna kontynuacja pracy z materiałem poznanym na zajęciach, dlatego też jest monitorowana przez lektorów. Jednakże angażująca forma zadań w formule online jest atrakcyjna dla dzieci i wprowadza na kursie element grywalizacji.

Tekst i materiały wykorzystane na stronie pochodzą od licencjodawcy: www.edubears.pl